Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dornova metoda
a
Breussova masáž


Běžnýimg_1105.jpg den většiny z nás je plný jednostranných či přetěžujících činností. Pro některé je to úporné sezení ve škole či práci a používání počítače, pro jiné práce s těžkými stroji v továrně. Maminky a tatínkové, pro změnu, nosí své malé či větší děti. Může se tak stát, že nás z těchto pravidelných činností, u kterých navíc většinou nezdravě sedíme nebo stojíme, začnou bolet záda, v kříži nebo za krkem. V
některých případech může dojít i k posunu obratlů a vyhřeznutí meziobratlových ploten. Říká vám to něco? Pak je pro vás Dornova metoda tou správnou volbou.

Dornova metoda je manuální terapie napomáhající napravit potíže spojené s pohybovým aparátem. Umožňuje jemně a šetrně ošetřit klouby a páteř, napravuje statiku těla a  uvolňuje blokády v problematických partiích. Tím vás zbaví bolesti zad, především v křížové oblasti či v oblasti mezi lopatkami.
Jde o velmi jednoduchou a zároveň efektivní techniku určenou pro klienty všech věkových kategorií -  jak seniorů, tak malých dětí.

Součástí ošetření Dornovou metodou je i tzv. Breussova masáž, tj. regenerační masáž páteře, jež uvolňuje jednotlivé obratle a svaly kolem páteře a značně přispívá k její větší pohyblivosti.

kontraindikace:
- vážný zdravotní stav
- neošetřují se operovaná místa (pokud jste v minulosti absolvovali operaci páteře, je možné ošetřit pouze ty části páteře, jež operované nebyly)

Jedno ošetření je v rozsahu 45 minut.
Během jednoho ošetření je z časových důvodů možné zaměřit se pouze na jednu oblast páteře (např. křížovou oblast a bederní páteř, nebo hrudní a krční páteř), to znamená, že pokud máte zájem o
ošetření celé páteře, doporučuji si naplánovat dvě návštěvy.
Při vážnějších či dlouhotrvajících bolestech doporučuji ošetření Dornovou metodou 2-3x zopakovat, nicméně již po prvním ošetření většina klientů pocítí výraznou úlevu.

Součástí ošetření je i několik praktických cviků, které si mezi návštěvami můžete denně cvičit doma a značně tak zvýšit efektivnost ošetření.


Zaujala vás Dornova metoda?
Neváhejte mě kontaktovat