Jdi na obsah Jdi na menu
 

o-mne.jpg

 

Něco o mně:
 

Krátce bych o sobě řekla, že mám ráda vyrovnanost. Mám zálibu stejně tak v soustředěné samostatné práci překladatele, jako ve fyzické terapeutické práci maséra. První práce mi dovoluje na chvíli získat nadhled nad tou druhou, jedna tedy nemůže být bez druhé, alespoň v mém případě.


Jazykové zkušenosti:

Již sedm let se věnuji portugalštině, kterou jsem, společně se španělštinou, vystudovala na FMU v Brně. Intenzivní vztah k těmto jazykům, zejména k portugalštině, jsem získala při ročním studiu portugalské literatury v Lisabonu. Jak je známo, portugalština má i svou brazilskou variantu, která se značně liší od té evropské, o čemž jsem se přesvědčila během svého druhého zahraničního pobytu, tentokrát na univerzitě PUC v Rio de Janeiru, kde jsem studovala brazilskou historii a kulturu.

Již několik let se věnuji běžným překladům ze španělštiny a portugalštiny a dále překladům zaměřeným na oblasti jako právo, IT, společenské vědy.

Mimo překlady nabízím výuku těchto jazyků, především pro jednotlivce, formou on-line výuky a prezenční výuky.

Já a masážei:

Masážím a manuální lymfodrenáži se okrajově věnuji už od roku 2006, kdy jsem absolvovala rekvalifikační kurzy v masérské škole Dexter Academy. Praxi jsem získávala především masírováním v soukromí, ale i ve dvou pražských salonech. V průběhu let jsem se dále vzdělávala: zajímají mne jak ozdravné techniky (Dornova metoda a Breussova masáž), tak techniky relaxační (masáž lávovými kameny, havajská masáž atd.).

V současné době se masážím věnuji cca 2-3 dny v týdnu, a to v soukromé praxi v Mladé Boleslavi. Mám se ještě mnoho co učit, nicméně věřím, že si dokážu poradit s obtížemi a bolestmi jak lidí těžce fyzicky pracujících, tak lidí se sedavým či stresujícím zaměstnáním. Na své si u mně mohou přijít i ti, kteří by se rádi příjemnou masáží  zrelaxovali a povzbudili.

Aby pocit úlevy po masáži a její účinnost vydrželi co nejdéle, doporučuji každému klientovi individuální jednoduchou sestavu rehabilitačních cviků zaměřených právě na jejich zkrácené a přetížené svaly. Sama dobře vím, že někdy se cvičit chce, jindy nám to nedovolí čas či pohodlnost, jsme přece lidi... Nicméně osvědčilo se nám, že když se během osmihodinového sezení v práci aspoň na tři minutky protáhneme, je nám a našim zádům mnohem lépe. 

Upřímně dělám svou práci nejlépe, jak umím, aby ode mne každý odcházel s dobrým pocitem a rád se zase vracel..